ניתוחי גב

לקבלת סקירה של נושאים עיקריים, לחץ על תוכן העניינים.

בעיות גב, לרבות כאבים ודלקות, הן משהו שלצערנו העולם המערבי סובל ממנו. זה נובע מאורח חיים יושבני, כושר גופני לקוי ואז יום אחד, מתפרץ כאב שלא הכרנו קודם או דלקת ואנו מוצאים את עצמנו זקוקים לניתוח.

ניתוחי גב הם פעולה כירורגית מהמורכבות והמאתגרות ביותר. צריך לאבחן קודם כל מה הבעיה ולאיזה אזור בגב או עמוד השדרה היא מתייחסת. האם עמוד השדרה הצווארי, הגבי או המותני.

ישנם אירועים כמו פריצת דיסק, שברים בעמוד השדרה, גידולים סרטניים ועוד וישנם ניתוחים מסוגים שונים שניתן להשתמש בהם.

הניתוח בגב מצריך דיוק וישנה התאוששות ארוכה ולא פשוטה לאחריו.

הגב שלנו הוא מקום רגיש ביותר כי הוא נושא את כל גופנו וכל בעיה או ליקוי קטן או גדול בגב עלול להשבית אותנו מפעילות ולכן חשוב מאד לזהות את הבעיה, לאבחן אותה במדויק באמצעות פנייה לרופא המתמחה באורתופדיה ומנוסה בבעיות וליקויים בעמוד השדרה ובגב, שיוכל להמליץ לנו על הטיפול הנכון ביותר, גם אם מדובר בניתוח, שהוא האופציה שאנו מן הסתם פחות מעדיפים להגיע אליה.

ד"ר דרור עובדיה הוא אורתופד ילדים מוסמך ועוסק גם בכירורגיה אורתופדית לילדים, כמו כן הוא גם מנתח עמוד שדרה לילדים.

סוגי ניתוחים

בישראל ישנם סוגים שונים של ניתוחי גב וישנם מרכזים המתמחים בניתוחים אורתופדיים החל מניתוחים אנדוסקופיים, ניתוחים זעיר פולשניים, שימוש בחומרים שמזרזים את איחוי העצם, שימוש במערכות מתקדמות של ניווט תוך כדי ניתוח שבעצם עוזרות לנו לדייק את הניתוח ולהימנע מביצוע צילומי אולטרסאונד מרובים טכנולוגיות לקיבוע חוליות ועוד. ישנם גם ניתוחים בתחום אורתופדיה אונקולוגית שמטפלים בכריתה של מקטעים מעמוד השדרה, כריתת גידולים ועוד.
לייעוץ וקביעת תור חייגו עכשיו
ניתוחי גב

ניתוח של עמוד השדרה הוא ניתוח בו יש צורך בקיבוע של עמוד השדרה היות בשל תזוזת חוליות.

ניתוח נוסף הוא ניתוח פריצת דיסק. המטרה של ניתוח כזה היא להסיר ולהחליף את אחד הדיסקים שהוא בעצם סחוס שנמצא בין החוליות. עצם ההחלפה מורידה עת הלחץ שיש על עצבי עמוד השדרה במקרה של פריצת דיסק. ישנם גם ניתוחים שהאשפוז בהם קצר יותר בהם מבצעים ניתוח עם סיבים אופטיים. זה ניתן כאופציה רק במקרה בו החולה מתאים לסוג כזה של ניתוח.

האם כדאי לעבור ניתוח גב?

הנושא הזה שנוי במחלוקת. ישנם רופאים שבמקרה של פריצת דיסק למשל ימליצו על מנוחה ארוכה כדי להימנע מניתוח ויהיו רופאים אחרים שדווקא ימליצו על ניתוח כדי להימנע מסבל ממושך, מה גם שלא בטוח שמנוחה תפתור את העניין.

בכל בחירה חשוב כמובן להתייעץ קודם עם רופא אורתופד מומחה שמנוסה והתמחה בתחום הגב ועמוד השדרה ויידע לתת לנו גם את כל המידע שאנו צריכים על מנת לקבל את ההחלטה וגם יידע להמליץ לנו מניסיונו עם מטופלים אחרים. כלקוחות הדואגים לבריאותם וליכולת התפקודית שלהם, אתם חייבים להיפגש עם רופא אורתופד מומחה, לבדוק את המידע, לשאול כמה שיותר שאלות ולדעת שאתם מבינים בדיוק למה אתם נכנסים. מכיוון שמדובר בניתוח לא קל עם החלמה ממושכת, צריך לשקול יתרונות וחסרונות באופציה ניתוחית וזאת רק לאחר שאתם מבינים את התמונה בכללותה.

רק רופא אורתופד מומחה שמבין בעמוד השדרה ובגב ומנוסה בניתוחים כאלו, יוכל לתת לכם את המידע ולעזור לכם בקבלת ההחלטה. במקביל לפנייה לרופא, אפשר לקרוא גם באינטרנט ויש הרבה מקורות מידע, אבל כדאי לבקש את המלצת הרופא למקורות מידע שהם אמינים ושיספקו לנו תמונה אמיתית. זה יכול להיות בלוג או פורום בו תוכלו לשמוע מחולים אחרים מה עשו, אם עשו ואולי תפגשו מקרים דומים לשלכם. מה שבטוח זה שמדובר בכלי עזר לקבלת ההחלטה והשיחה עם הרופא המטפל והמלצתו הרפואית הם חשובים ואמינים יותר מכל מה שתקראו ותשמעו.

דילוג לתוכן